13 06 2018

TUNIS NA FALI


Suma wygranych Tunisa we Francji przekroczyła już pół miliona euro!

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Suma wygranych Tunisa we Francji przekroczyła już pół miliona euro. W sobotę 9 czerwca siwy czterolatek wystartował na centralnym paryskim torze Auteuil w Prix Questarabad Grupa 3 na dystansie 3900m, wymagającym pokonania 12 płotów. W pięciokonnej stawce tym razem lepszym okazał się jego stały rywal i kolega z treningowej stajni – również siwy MASTER DINO (po Doctor Dino), do którego na elastycznej, ale dość szybkiej bieżni (4.0) Tunis stracił 3 długości. Czas zwycięzcy 4’26.25”. Bilans dotychczasowych bezpośrednich pojedynków tego duetu jest korzystny dla polskiego konia. W 2017 roku Tunis był czterokrotnie lepszy od Master Dino, podczas gdy ten wyprzedził go dwukrotnie. W tym roku Tunis prowadzi  4 do 1.

Wychowanek Stadniny Koni Iwno wygrał już w karierze 517.663 EUR. Dwulatkiem biegał w Polsce 2 razy: 1xI, 1xIII, a w sezonach 2017-18 zaliczył dotychczas 14 startów we francuskich płotach: 5xI, 7xII, 1xIII, 1xIV. TUNIS (Estejo – Tracja po Llandaff) ma w kolekcji zwycięstwa w Grupie 2, dwukrotnie w Grupie 3 oraz w Listed. Drugi plasował się: dwukrotnie w Grupie 1, raz w Grupie 2, dwukrotnie w Grupie 3 i raz w Listed. Trzeci kończył w swoim debiucie w Auteuil, a czwarty w Grupie 3 w Compiegne. W gonitwach rangi Pattern zawsze partneruje mu Kevin Nabet, natomiast w pierwszych trzech startach dosiadał Tunisa Bertrand Lestrade. Aktualna nota podopiecznego trenera Guillaume’a Macaire’go w handicapie to 74.

Zwycięski MASTER DINO jest zinbredowany 5x3 na ogiera Lyphard (ojciec og.Llandaff) oraz 5x4 na og.Northern Dancer, a jego trzecia matka jest również trzecią matką ścigającego się z powodzeniem w Polsce INVISIBLE DUBAI (Dubai Destination – Far Reaching po Distant View), który wygrał Nagrody Prezydenta Miasta Wrocławia – na Partynicach oraz Aschabada, Widzowa i Sac-a-Papier na warszawskim Służewcu.

Na zdjęciu: „Racing - John Harris mł. i William Summers wg J. F. Herringa st.” ze zbiorów grafiki i malarstwa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.