13 07 2019

SPOTKANIE TOWARZYSKIE


W sobotni wieczór przed Derby Polski Związek Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej zorganizował tradycyjne Spotkanie Towarzyskie.

Kategoria: Ogólne
Napisał: folbluty

Tym razem uroczysta kolacja odbyła się w Auli Kryształowej Rektoratu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – uczelni, która wykształciła nie tylko wielu z nas, ale i z naszych szacownych gości. Zmieniła się również nieco formuła, a to głównie za sprawą obchodów 80-lecia istnienia Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Postanowiliśmy nie tylko uczcić ten wyjątkowy jubileusz, ale też przyłączyć się do trwającego plebiscytu.

Liczne grono sympatyków miał świetny Va Bank. Fot. Kishore Mirpuri.

Dlatego stoły opatrzyliśmy tabliczkami, jakie zwykle wiszą na stajennych boksach, z imionami finałowej dziesiątki wybitnych koni pełnej krwi tak, by każdy z obecnych mógł w ten szczególny wieczór wybrać swojego faworyta. A naszych gości  poprosiliśmy o zagłosowanie na przygotowanych kuponach, na trenera, dżokeja i konie (pełnej i czystej krwi) 80-lecia.

Tego wieczoru nie mogło zabraknąć reprezentacji Turf Clubu Służewiec. Fot. Kishore Mirpuri.

W efekcie blisko 60 kuponów z programu wyścigowego trafi niebawem do organizatora plebiscytu! A na deser eleganckiego wieczoru zaserwowany został specjalnie przygotowany na tę okoliczność tort i odśpiewano jubilatowi gromkie „Sto lat!”.

 „Sto lat!” dla jubilata zaintonował najbardziej znany głos Służewca. Fot. Jotemka.

Niezwykle sympatyczny i co ważne wspólnie spędzony wieczór przed Derby, miał też oczywiście część oficjalną, podczas której przedstawiciele zarządu wręczyli Nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej dla „Hodowcy Roku 2018”.

„Minuta dla fotoreporterów” po wręczeniu Nagrody dla Hodowcy Roku 2018. Fot. Sylwester Puczen.

Stosownym pamiątkowym dyplomem i specjalną statuetką wyróżniliśmy panią Magdalenę Żurowską ze Stadniny Koni Iwno, a nagrody odbierał (w zastępstwie nieobecnej laureatki) pan Marcin Marciniak – kierownik oddziału w Golejewku.

Integracyjne działania naszej organizacji zawsze chętnie wspierają przyjaciele z firmy Westminster. Fot. Kishore Mirpuri.

Na tytuł złożyły się przede wszystkim sukcesy kapitalnego TUNISA, który przez ostatnie dwa sezony był prawdziwym ambasadorem polskich folblutów nad Sekwaną, odnosząc spektakularne sukcesy we francuskich gonitwach z płotami i wygrywając ponad 600.000 €, by po karierze zająć boks czołowego w Haras de Cercy. Trudno o lepszą promocję polskiej hodowli koni pełnej krwi. Swój udział w nagrodzie miał też oddział stadniny w Golejewku, bo to wspólnie z nim udało się zająć w sezonie 2018 - pierwsze miejsce w klasyfikacji hodowców koni pełnej krwi angielskiej według sumy wygranych nagród i drugie miejsce w klasyfikacji hodowców koni pełnej krwi angielskiej według sumy wygranych nagród w gonitwach z płotami i przeszkodami. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla całej załogi Iwna i Golejewka!

Dżamajka towarzyszyła nie tylko swojemu hodowcy. Fot. Kishore Mirpuri.

Dla uczestników spotkania przygotowany został również konkurs, polegający na wytypowaniu pierwszych trzech koni w Derby. Okazało się to wcale niełatwym zadaniem. Trafnie dwa pierwsze konie wskazali państwo Krzysztof Anusz (ledwie nos dzielił pana Profesora od „wygrania całej trójki”!) i Judy Obenland, którzy celnie wskazali dwa pierwsze konie.

Trójkoronowanego Intensa wybrało aż troje laureatów naszego konkursu, polegającego na wytypowaniu trójki w Westminster Derby 2019. Przypadek? Fot. Kishore Mirpuri.

Specjalne nagrody trafią do laureatów w stosownym terminie, podobnie jak nagrody pocieszenia dla pań Mirosławy Milewskiej i Barbary Sumiły za poprawne „wytypowanie” porządku! Gratulujemy wiedzy i intuicji, wielkie brawa!

Swoich kibiców miał oczywiście derbista z Wiednia i Warszawy. Fot. Kishore Mirpuri.

Dobra zabawa, sympatyczna oprawa muzyczna, smaczna, profesjonalnie i elegancko serwowana kolacja, miła obsługa, a przede wszystkim wyjątkowe towarzystwo sprawiły, że przyjemny wieczór przed emocjami Derby Gali upłynął w świetnej atmosferze.

Humory dopisywały nie tylko przy stole, któremu patronowała legendarna Demona. Fot. Kishore Mirpuri.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym hojnym Darczyńcom oraz dostojnym Gościom, wśród których nie zabrakło przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu i biznesu. To dzięki Wam drodzy Państwo, pielęgnowana przez Polski Związek Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej idea integracji środowiska hodowlano-wyścigowego, wciąż ma sens. Do zobaczenia za rok!

A na zdjęciu tytułowym jubileuszowy tort kroi Honorowy Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej pan Michał Wojnarowski w asyście pani Małgorzaty Ochmańskiej-Hecold. Fot. Jotemka.