1 08 2019

DUBLET TOGHUNA


W lipcu  dwa zwycięstwa we francuskich płotach odniósł trzyletni ogier Toghun.

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

Trzynastego minionego miesiąca na bieżni Dieppe, w gonitwie sprzedażnej, wymagającej pokonania dystansu 3400m i 13 płotów, dosiadany przez Bertranda Lestrade’a TOGHUN (Star Poker – Tajlandka po Jape) hodowli SK Krasne był w 9-konnej stawce faworytem. Skakał dobrze i na elastycznej bieżni (3.7) galopował drugi, małym kołem, by zaatakować na końcowym odcinku i zwyciężyć o 3 długości od dyktującego tempo w dystansie wałacha Minuit Sonne (po Anodin). Podopieczny trenera Guillaume Macaire’go zwyciężył w czasie 4’03.36”, a Prix Garnerey ukończyło sześć 3-letnich ogierów i wałachów (3 zostały zatrzymane). Toghun wygrał 8.160 €.

NIeco ponad dwa tygodnie później (29.07) na torze Clairefontaine w Prix des Heliotropes (gonitwie o identycznych warunkach, ale z 12 płotami do pokonania) Toghun ponownie był faworytem – tym razem w 10-konnym polu (2 konie zostały zatrzymane i nie ukończyły wyścigu). Wywiązał się z tej roli znakomicie, a dosiadał go Baptiste Le Clerc. W dystansie prowadził wałach Red Boyfriend (po Doctor Dino), a pilnował go, oszczędzając cenny teren, wychowanek Krasnego. Na końcowym odcinku liczyły się tylko te dwa konie. Toghun wygrał o 1 ¼ długości w czasie 4’06.20” po torze elastycznym (4.1).

W tym sezonie, w 6 startach daleki krewniak Tunisa był 2xI, 1xII, 2xIII i tylko we francuskim debiucie nie zajął premiowanej lokaty. Suma jego dotychczasowych wygranych to 27.920 €. Gratulujemy serdecznie hodowcy Toghuna i trzymamy kciuki za równie udane kolejne występy!

Na zdjęciu: Toghun na służewieckim padoku w sezonie 2018. Fot. www.koniewyscigowe.pl