13 03 2017

20% ZNIŻKI DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU OD SK KRASNE


Stadnina Koni Krasne oferuje aż 20% (dwadzieścia procent) zniżki (!) przy opłacie za stanówkę

Kategoria: Ogłoszenia
Napisał: folbluty

W rozpoczętym właśnie sezonie rozpłodowym 2017 Stadnina Koni Krasne oferuje aż 20% (dwadzieścia procent) zniżki (!) przy opłacie za stanówkę ogierami GOLDEN TIROL (GER)(Is Tirol - Goldglockchen po Big Shuffle) i STAR POKER (IRE) (Footstepsinthesand – Samphire Red po Sri Pekan). Zniżka przysługuje hodowcom zrzeszonym w Polskim Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, którzy zapłacili składki członkowskie za lata 2016 i 2017. 

11-letni GOLDEN TIROL (GER) kryje w cenie 2000 złotych i jest to jego 6 sezon w stadzie. Na bieżni w wieku 2-5 lat biegał z sukcesami na dystansach 1000-2200m, wygrywając w każdym roku przynajmniej jedną gonitwę najwyższej kategorii A. W dorobku ma zwycięstwa w Mokotowskiej, klasycznej Nagrodzie Rulera, Derby Austrii w Ebreichsdorfie, dwukrotnie w Mosznej, a także w Rzecznej, Criterium i Kozienic. Rosły ogier (wymiary z jesiennego przeglądu: 165 – 192 – 19,5 cm) próbował swoich sił także w Bratysławie oraz na torach niemieckich (tu największym jego sukcesem było czwarte miejsce na milę we Frankfurcie w Grupie 3) i włoskich. Dzielny miler rozpoczynał karierę stadną w SK Moszna (2012-14), a następnie zajmował boks czołowego w stadninie swoich właścicieli pp.Plavac (2015). Dotychczas (w dwóch pierwszych rocznikach) dał 16 koni w wieku wyścigowym (RAO), z których biegało (RNS) 13 (81,25%), a zwyciężało (WRS) 7 (43,75%).

Zinbredowany 5x4 na ogiera Roberto 7-letni STAR POKER (IRE) stanowi w cenie 3000 złotych, ale oprócz 20% zniżki dla członków Związku jego właściciel (pan Adam Chodowiec) oferuje zniżkę 50% dla właścicieli klaczy, które wygrały gonitwę kategorii A. Połowa opłaty zwracana jest 1 października po potwierdzeniu źrebności. Dokonania (torowe i stadne) STAR POKERA przedstawiliśmy już szczegółowo 19 stycznia w notce „SHAMALGAN i STAR POKER – synowie Footstepsinthesand”, a jego premierową stawkę źrebiąt mogliśmy obejrzeć podczas jesiennych przeglądów hodowlanych.

Trzecim tegorocznym rezydentem w SK Krasne jest zinbredowany 3x5 na ogiera Northern Dancer 16-letni MONTBARD (Llandaff – Magenta po Jape), który stanowi w cenie 1500 złotych. Derbista z 2004 roku, kiedy to zwyciężał również w Handikapie Otwarcia, Nagrodzie Irandy oraz Nagrodzie Iwna, wieku 4 lat sięgnął po sukces w Nagrodzie Golejewka. Karierę stadną zaczynał w macierzystej stadninie (Moszna), gdzie krył w latach 2006-2010. Dotychczas dał 25 koni w wieku wyścigowym (RAO), z których biegało (RNS) 13 (52,00%), a zwyciężało (WRS) 8 (32,00%). Najlepszym był 8-letni dzisiaj wałach ADIUTANT (od Adoracja po In Camera), który w  czeskim treningu świetnie spisuje się w gonitwach z płotami – wygrał Kristalovy Pohar NL w Pardubicach oraz Zlaty Pohar (I kat.) w Pradze.

Utrzymanie klaczy ze źrebięciem kosztuje dziennie 27 złotych brutto, a bez źrebięcia 23,76 złotych brutto. Opłaty dodatkowe to: odbiór porodu – 150 złotych, obsługa stanówki 250 złotych i każde badanie USG - 50 złotych. Wymagania weterynaryjne są opisane w umowie jaką SK Krasne podpisuje z właścicielami klaczy. Szczegółowych informacji udziela pan Jarosław Księżuk – telefon 698 644 571.

Zarząd Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej składa tą drogą serdeczne podziękowania Stadninie Koni Krasne za tę bezprecedensową, niezwykle cenną inicjatywę, która wspiera nasz Związek. Jednocześnie mamy nadzieję, że inni właściciele reproduktorów pójdą w jej ślady, do czego bardzo gorąco zachęcamy!

Na zdjęciu: Ogier BE MY CHIEF (Chief's Crown - Lady Be Mine po Sir Ivor) w SK Krasne. Fot. Paweł Gocłowski.