1 05 2017

DOBRE WIEŚCI Z FRANCJI


W niedzielę, 23 kwietnia na torze w Bordeaux w gonitwie typu steeple-chase dla 4 i 5-letnich klaczy w ledwie 4-konnym polu ...

Kategoria: Dobre, bo polskie
Napisał: folbluty

W niedzielę, 23 kwietnia na torze w Bordeaux w gonitwie typu steeple-chase dla 4 i 5-letnich klaczy w ledwie 4-konnym polu bardzo pewne zwycięstwo odniosła EJO PRITCHARD (po Belenus). Wyhodowana w Polsce klacz prowadziła od startu, nie miała żadnych problemów na przeszkodach i wygrała o półtorej długości w czasie 4’33.16” po torze zdecydowanie elastycznym (3,7) na dystansie 3800m (Prix Henri Niviere). Suma jej wygranych wzrosła o 8.640 EUR.

Sześć dni później trzyletni TUNIS (po Estejo) zmierzył się z rówieśnikami (ogiery i wałachy) na centralnym paryskim torze Auteuil w płotowej batalii na 3000m wymagającej 10 skoków. Początkowo tempo było wolne i nasz bohater galopował na 2-3 pozycji. Gdy wzrosło, spadł na miejsce piąte, które niebawem nieco poprawił (czwarty). Skakał pewnie i dobrze, a potknięcie po ostatnim płocie nie miało wpływu na wynik. Dzielny wychowanek SK Iwno finiszował jako trzeci w 6-konnej stawce (ukończyło 5 koni, jeden został zatrzymany przed ostatnim skokiem). W czasie 3’42.3” (tor zdecydowanie elastyczny 3,8) zwyciężył AJAS (po No Risk At All), do którego Tunis stracił nieco ponad 5 długości, ale wygrał 8.400 EUR i co najważniejsze po raz kolejny pokazał się naprawdę z dobrej strony.

Na zdjęciu: Puchary dla zwycięzców Wielkiej Warszawskiej 2008. Fot. Witek Sudoł.